Webbyt
Webbyt
Webbyt
Webbyt
Web2
 
 
EST
Webbyt
ENG

Webbyt Kvaliteeditingimused
Webbyt
Webbyt Aia ehitamine
Webbyt
Webbyt Sisevoodrilaua kasutamine
Webbyt
Webbyt Puidu ladustamine
Webbyt
Webbyt Välisvooder peab vastuPuidu ladustamine

Webbyt
  Print Prindi
Webbyt
 

Leia puidumaterjalile objektil või krundil sobiv koht ja ladusta puitmaterjal õigesti.

Hoolitse, et  aluspind oleks horisontaalne.  Aluspuude vahe on soovitatavalt 1,5 m.

Kaitse puitmaterjali maapinna niiskuse eest! Puitmaterjal peab jääma umbes 30 cm kõrgusele maapinnast ja ei tohi olla rohu sees. Tee kindlaks, et puitmaterjali alla ei saa koguneda veelompe.  

Puitmaterjal tuleb katta kinni otsese päikesevalguse eest, sest liigne kiire kuivamine põhjustab puidu kõveraks tõmbumist.

Tuuluta puitmaterjali! Ära kata puitmaterjali päris õhukindlalt. Hea on, kui niiskus ei jää katte alla hauduma. Katta tuleb ka materjali otsad, kuid mingil juhul ei tohi kate ulatuda maani.

Hariliku õhukuiva ehituspuidu suhteline niiskus rohkem kui 20% ja seda võib ladustada õues katuse või katte all. Sisevoodrilauad, piirdeliistud ja põrandalauad valmistatakse tavaliselt hästi kuivatatuna ning need tuleb ladustada siseruumis. Lühikeseks ajaks võib nad paigutada ka kütmata ruumi või mujale, kuid siis tuleb neil hiljem lasta paar nädalat kohaneda lõplike niiskustingimustega.

Kuivatikuiv puit ei tohi otseselt kokku puutuda niiske ehitusosaga, näiteks betoonplaatide, telliskivimüüri või kergbetooniga, milles on ehitusaegset niiskust. Nii takistatakse niiskuse imendumist puitu teistest niiskematest materjalidest.

Juuresoleval fotol on näha halvasti ladustatud puitmaterjal.

 
Web2