Webbyt
Webbyt
Webbyt
Webbyt
Web2
 
 
EST
Webbyt
ENG

Webbyt Kvaliteeditingimused
Webbyt
Webbyt Aia ehitamine
Webbyt
Webbyt Sisevoodrilaua kasutamine
Webbyt
Webbyt Puidu ladustamine
Webbyt
Webbyt Välisvooder peab vastuSisevoodrilaua kasutamine

Webbyt
  Print Prindi
Webbyt
 

Meie sisevoodrilaua toodangu ja jooksvate laoseisudega tutvu siin.

 

Sisevoodrilauda sobib panna nii lakke kui ka seina. Enamasti valmistatakse sisevoodrilauad männi või kuuse saematerjalist. Laudade pinna viimistlemiseks on väga erinevaid võimalusi: naturaalne pind, värvimine, peitsimine, lakkimine ja muu. Kattevärv rõhutab voodrilaua profiili, ent läbikumavad viimistlusvahendid jätavad näha ka puidu loomuliku süü ja lisaks antakse lauale soovitud värvitoon.

Viimaste aastate trend seina paigaldatava laua valikul on laiem voodrilaud. Tavapärase 95mm laiuse asemel näiteks 120mm lai, mis näeb seinas elegantne välja. Kõige levinumad sisevoodrilaua profiilid on STV ja STP. Valides aga profiili STF laiusega 145 või 195mm, jääb horisontaalsel paigutusel mulje, et sein on valmistatud freesitud soliidsetest prussidest. 

Sõltuvalt ruumist tuleks valida, kas puitvooder panna seina vertikaalselt või horisontaalselt. Vertikaalselt paigaldatud laudis jätab ruumist kõrgema ja kitsama üldmulje. Horisontaalne lahendus tundub ruumis visuaalselt laiem ja madalam.

Jälgi valguse suunda. Laelauad paigaldatakse tavaliselt nõnda, et aknast langev valgus ühtiks laudade suunaga.

Tihti kasutatakse ka nn poolpaneele, mis katavad seina altpoolt poolenisti. Poolpaneeli sobib lõpetada liistuga, kust edasi on juba võimalus jätkata kas värvitud või tapeeditud seinaga. Niisugune lahendus sobib kindlasti hästi maakodu stiilis kodudesse.

Voodrilaudu saab paigaldada ka nurga all jaotades seina osadeks ning luues kujundeid.

Hoia laudu eelnevalt samas ruumis. Enne paigaldamistööde algust tasub materjalil mõnda aega ruumis seista lasta. On tähtis, et materjali niiskus ja temperatuur saaksid ühtlustuda ruumi omadega.

Jälgige, et laudade toon ja viimistlusviis sobiksid hoone üldilmega. Väikestes ja vähese valgusega ruumides kasutage pigem heledat puitu. Suurtes ja valgusküllastes ruumides sobivad hästi tumedamad toonid. Lauad tuleb valida nii, et puidu mustrilt ja värvitoonilt erinevad lauad saaksid tasakaalustatult seina pandud.

Allikas: Oma Maja, Puuinfo

 

Meie sisevoodrilaua toodangu ja jooksvate laoseisudega tutvu siin.

 
Web2